Podcast “Δια μέσου…”: Πως ένα smartwatch μπορεί να βελτιώσει τη ζωή των ατόμων με προβλήματα ακοής!

Το Εργαστήριο Ειρηνευτικής Δημοσιογραφίας σε συνεργασία με τη Βιβλιοθήκη της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής και του Κολεγίου Περρωτής δημιουργούν μία σειρά απο podcasts που θα αποτελέσουν έναν κοινό τόπο ανταλλαγής και δημιουργίας ιδεών.

Στο 5ο επεισόδιο της σειράς οι μαθητές Χάρης Γιαννούλας, Γιώργος Μετλάρης και Γαλήνη Μουστάκα, με την καθηγήτρια μαθηματικών Γιώτα Χατζοπούλου μιλούν για το Viband–S και την επιτυχημένη δημιουργία ενός αληθινά εύχρηστου “εγχειριδίου” για τη βελτίωση της καθημερινής ζωής των ατόμων με προβλήματα ακοής!

Ακολουθήστε το “Δια…μέσου” στο Spotify, στο Podbean και στο Amazon Music/Audible.