Ανοικτή συζήτηση για τις «Ευρωεκλογές 2019» στο ΑΠΘ

Tο Εργαστήριο Ειρηνευτικής Δημοσιογραφίας του Tμήματος Δημοσιογραφίας και ΜΜΕ του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης και η Έδρα Jean Monnet για τη Δημοσιογραφία της Ευρωπαϊκής Ολοκλήρωσηςέχουν αναλάβει, μέσω του προγράμματος #pressEU_NextGen, την υλοποίηση μιας σειράς δράσεων, που εντάσσονται στην καμπάνια του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου για τις επικείμενες εκλογές.

Στο πλαίσιο αυτό, διοργανώνεται εκδήλωση με θέμα «Ευρωεκλογές 2019», η οποία θα πραγματοποιηθεί τη Πέμπτη 9 Μαΐου 2019 και ώρα 12:00, στην αίθουσα 319 της Νομικής Σχολής του ΑΠΘ.

Ομιλητής της συζήτησης θα είναι ο κ. Χρήστος Φραγκονικολόπουλος, Καθηγητής τμήματος Δημοσιογραφίας και ΜΜΕ, ΑΠΘ. Η συζήτηση θα πραγματοποιηθεί στα αγγλικά.