To #pressEU_NextGen στον δήμο Αμπελοκήπων – Μενεμένης (ΦΩΤΟ)

Το Εργαστήριο Ειρηνευτικής Δημοσιογραφίας του Tμήματος Δημοσιογραφίας και ΜΜΕ του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης και η Έδρα Jean Monnet για τη Δημοσιογραφία της Ευρωπαϊκής Ολοκλήρωσης έχουν αναλάβει, μέσω του προγράμματος #pressEU_NextGen, την υλοποίηση μιας σειράς δράσεων, που εντάσσονται στην επικοινωνιακή καμπάνια του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου για τις επικείμενες εκλογές.

Στο πλαίσιο, λοιπόν, αυτό, το #pressEU_NextGen πραγματοποίησε, την Τρίτη 10 Απριλίου 2019, εκδήλωση με θέμα «Η Ευρώπη για τους νέους». Στην εκδήλωση, η οποία πραγματοποιήθηκε δημαρχείο του δήμου Αμπελοκήπων – Μενεμένης, συμμετείχαν οι: Χρύσα Αντωνίου, Επικεφαλής του Κέντρου Ευρωπαϊκής Πληροφόρησης Europe Direct Θεσσαλονίκης, Ευτυχία Τούλλιου, Υποψήφια Διδάκτωρ του Τμήματος Δημοσιογραφίας και ΜΜΕ, ΑΠΘ- Πρόεδρος Επιστημονικής Εταιρείας «European School Radio, Το Πρώτο Μαθητικό Ραδιόφωνο, Ναυσικά Γκράτσιου, Δημοσιογράφος FM100 Θεσσαλονίκη, Γιώργος Παπαγεωργίου, Φοιτητής Νομικής ΑΠΘ- Μέλος Εθνικής Ομάδας Εργασίας (Ε.Ο.Σ) για το Δομημένο Διάλογο για τη Νεολαία Συντονιστής: Χρήστος Φραγκονικολόπουλος, Καθηγητής τμήματος Δημοσιογραφίας και ΜΜΕ, ΑΠΘ.

Παρακάτω ακολουθούν φωτογραφίες από την εκδήλωση: