Ημερίδα με θέμα «Πρόσφυγες και ενσωμάτωση» την Τετάρτη 10 Ιουλίου

Σας προσκαλούμε να συμμετάσχετε με ομιλία στην ημερίδα με θέμα «Πρόσφυγες και ενσωμάτωση» που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 10 Ιουλίου 2019 και ώρα 11:30 στο Goethe Institut (Βασιλίσσης Όλγας 66, Θεσσαλονίκη). Η γλώσσα εργασίας θα είναι τα αγγλικά.

Erasmus+_SL

Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+ «Let’s work for a real migrants inclusion!». Το πρόγραμμα επικεντρώνεται στην ανταλλαγή καλών πρακτικών για την εξεύρεση λύσεων στα προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι πρόσφυγες και οι μετανάστες.

Η σύμπραξη του έργου αποτελείται από οργανισμούς που εδρεύουν στην Ιταλία (Youth Europe Service, Basilicata Press Di Verrastro Vito & C Sn την Τουρκία, Co.Ri.S.S. ) το Ηνωμένο Βασίλειο (Dacorum Council for Voluntary Service Ltd), τη Βουλγαρία (Narodno Chitalishte Badeshte Sega 2006), την Τουρκία (Kirşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü) και την Ελλάδα (Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης).

Θα χαρούμε να μας τιμήσετε με την παρουσία σας.